ХОРОР ВО ОБРЕНОВАЦ! ПИТБУЛИ НАПАДНА ЖЕНА И Нејзините СИНОВИ – „И откинаа дел од кожата од главата, завршила во болница“ – Сопственикот побегнал?

Во Обреновац четири кучиња питбул нападнале куче од мешана раса, а потоа и соседка која се обидела да ги раздвои, како и нејзините синови и внук , неофицијално дознава Курир.

-Додека сосетката се обидувала да го одбрани своето куче од четирите крволочни кучиња во сопственост на соседот, се здобила со сериозни повреди , скршена рака и скинат дел од скалпот и била згрижена во болница – тврди нашиот извор.

На патот било пронајдено големо парче кожа со целата коса . На фотографиите од местото на нападот се гледа крв и парчиња кожа.

– Додека се обидувале да ги разделат кучињата и бабата, едниот од двата сина бил каснат за раката, додека другиот син и внукот биле каснати за нозете . Соседот кој е сопственик на кучињата дошол до крајот на улицата да ги земе кучињата, побегнал и ги сокрил од полицијата, бидејќи не го нашле на адресата – вели изворот на Курир.

Ова не е првпат да ги пушта своите кучиња кои напаѓаат други животни и луѓе, тврди нашиот извор.