ХРВАТИЦА ОТКРИ КАКВА ВРСКА ИМАЛА ВО ТОАЛЕТ СО ОЖЕНЕТ МАЖ: Откри се што и направил…

0

Плачев со денови затоа што пред да заминам решив дека не сакам таква репутација и бев многу внимателна,

Сите веќе знаат дека работата на бродови за крстарење е популарна и дека на нив може да заработите добри пари, а многумина зборуваат за тоа како работниците го поминуваат времето таму. Овде ја пренесуваме исповедта на една Хрватка која работењето на бродови за крстарење го опиша како мешавина од работа и постојан секс.

Кога првпат дојдов на бродот за крстарење, веднаш бев атракција. Навистина не сакам да звучам вообразено, но изгледам добро. На бродот имав впечаток дека вниманието што вообичаено го имав од мажите беше двојно повеќе. Сите беа љубезни, сите сакаа да помогнат… Јас, наивната што сум, ми требаше еден месец да сфатам како функционираат работите таму.

Мислев дека сите ми се смешкаат и ми ги плаќаат пијачките затоа што се добри, колку сум глупава. Отпрвин, висок офицер многу агресивно ме нападна, понекогаш одев со него во кафеана додека не слушнав приказна за тоа како сум со сите полицајци на мостот и „лесно ми е затоа што ништо не правам , само ги раширив нозете“.

Плачев со денови затоа што пред да заминам решив дека не сакам таква репутација и бев многу внимателна. Си реков дека не ми треба љубовна драма на бродот и се држев настрана од момците колку што можам.

Крузер

Од друга страна, времето лета побрзо на брод за крстарење, а можностите се насекаде. По два месеци, моите идеи за целомудрието се урнаа како куќа од карти.

Искрено, по некое време на море навистина може да полудите. Во кабината имаше премногу девојки, тотален хаос, премногу работа… Реално, што друго ќе прават луѓето затворени на брод, а да се забавуваат… Како да сте во ќелија која плови и сите се напалени.

Секоја вечер има забави и доволно е колегата да ве прегрне нежно и правецот на кабините. Нема големи муабети и тепачки.

Па, луѓето излегуваат во град за време на викендите за да запознаат некого и да имаат секс , а зошто да не и каде што е блиску кабината. Сексот е многу полесен за пристап отколку на копно, особено ако сте жена. Сепак, таму нè има помалку, а мажите се веројатно повеќе напалени.

Секако, има луѓе кои ќе бидат во целибат дури и на брод, но главно или се во брак или се во сериозна врска. Со мене имаше една интересна Црногорка, многу згодна жена, работеше во казиното. Сите мажи сакаа да ја одвлечат до кабината, но никој не успеа.

И таа беше многу пристапна, насмеана цело време. Не сакала да го изневерува своето момче кое ја чекало дома и работел на бензинска пумпа. Му праќала по сто долари месечно. Го ценам тоа, сакам принципиелни луѓе. Бев поинаква, но немав причина да бидам девица.

Да се ​​биде соло, на работа опкружен со стотина момци и на спротивната страна на светот од вашиот дом. Тоа чувство го знаат само оние кои го доживеале. Сексот е составен дел од програмата .

Убиство, крстосувач

На вториот брод уште повеќе се опуштив. Уживав со мажите, флертувањето и ми беше многу позабавно. Ако некој има желба да готви, ќе готви дома, освен ако не е во тешка ситуација, па ќе го прави тоа кога ќе отиде некаде.

Имаше, секако, колешки кои не можеа да ме поднесат. Некои беа ужасно љубоморни и злобни, кажуваа секакви работи за мене. Јас го имам најлошото искуство со Србинките, ако одземеш дечко што го изневерувале, настанува хаос. Се обидував да бидам фер со тие лоши момци.

Запознав неколку Хрвати кои ми рекоа дека имаат семејство дома, а на бродот имаат девојка, еден дури има постојана девојка. Мислам дека некои од сопругите знаеле за тоа, или барем имале навестување.

Не сакам да генерализирам, но на бродот има хиерархија – келнерките имаат односи со офицерите, хотелскиот персонал никој нема затоа што се Филипинци, Тајланѓани, Индијци…

Одам на брод првенствено со цел да заработам пари и да започнам нешто свое на копно. Јас не сум некој луд авантурист кој бара момче. Но, бидејќи веќе направив четири крстарења, премногу е тешко само да трчам и да го поминувам остатокот од времето гледајќи во ѕидот и броејќи овци.

Мене ми е одвратно и Кркан кога жените кои сакаат секс се прогласуваат за нимфоманки, додека момците кои го прават истото се турбо фраери.

Минатата година се забавував со оженет Загреб, имаше дом и дете. Беше многу сладок, нежен. Дури и малку се заљубив со него. Цел ден чекав да ја завршам смената, само што почнав да го губам умот. Неколку пати дури и се снајдовме во тоалет среде работно време.

секс

Среќа што сум рационална личност, веднаш ми беше јасно дека нема да ја остави сопругата за некоја девојка од бродот, па уште од старт го поставивме така.

Ама прекрасно си поминав со него, да не се лажеме. Единствено, кога бродот ќе влезе во пристаништето и ќе си одиме дома, се знае дека тоа е тоа. Никој не очекува ништо од никого.

Дури подоцна ме контактираше со порака, но не ми падна на памет да си го комплицирам животот. Како и да е, наскоро одам пак, сега со друга компанија. Нови луѓе, нови авантури…