Четири предности од утринските интимни односи – еве зошто е добро да имате секс наутро: Тоа ќе влијае на вашето, но и на здравјето на вашиот партнер

Често на Интернет се пишува за тоа како интимните односи имаат корисен ефект врз здравјето. Сепак, важно е и кога ги применувате. Утринската интимност може да биде одличен почеток на денот. Освен здравствените придобивки, може да го подобри односот меѓу вас и вашиот партнер, пишува Times of India.

Еве ги сите начини на кои тоа влијае на вас:

1.) Го подобрува расположението

Интимните врски ослободуваат ендорфин во телото и тоа автоматски ве прави посреќни. Така, кога имате утрински односи, тоа ви го подигнува расположението, што може да ви го исполни целиот ден, особено ако имаме стресна работа.

2.) Ја подобрува љубовната врска

Интимната врска веднаш го подига расположението, а кога ќе ја примените наутро, интимноста секако ќе се зголеми, што на двете страни им дава можност за дополнителна блискост. На крајот од него, гушкањето е дополнителен поттик.

3.) Тоа ви помага да се чувствувате удобно

Утринската интимност ви помага да се опуштите пред партнерот. На дневна светлина, партнерот може да ве види голи. Тоа дополнително ве поврзува со него и влева доверба.

4.) Ќе бидете полни со енергија

По добар сон, интимната врска ќе биде поенергична. Нема да се чувствувате премногу уморни или поспани по работниот ден кога ќе легнете. Значи, утрото е најдобро време за интимност!