ШАКИРА И ПРЕДИЗВИКА СТРЕС НА НОВАТА ДЕВОЈКА НА ПИКЕ! Клара морала да побара помош од психолог

0

Војната меѓу поранешните сопружници Шакира и Жерар Пике не престанува, а медиумите пишуваат дека неговата нова девојка Клара Чиа Марти дури морала да побара помош од психолог, откако пејачката ја повикала во песна.

Шпанскиот новинар Саул Ортиз тврди дека Клара поради се побегнала кај родителите и сега работи од нивната куќа.

И требаше засолниште бидејќи психичката состојба не и е добра. Не е лесно да се биде 23-годишна девојка за која зборува цела Шпанија и светот. Полета и беше потребно да се направи чекор понатаму –   изјави Ортиз.

 – Ја запираат на улица и ја пеат песната на Шакира. Сите ја препознаваат, а таа е прилично срамежлива девојка – пишува шпанска Марка.

Песната на Шакира предизвика хаос

Да потсетиме, Шакира во својата нова песна се осврна на бившиот партнер Пике, а покрај Клара ја спомена и неговата мајка.

Пике беше мета на критики во јавноста и откако ја објави првата фотографија со Клара, бидејќи пред тоа се знаеше дека нивната романса започнала уште додека тој бил со Шакира.

Да потсетиме, Шакира и Пике беа во врска 12 години и заедно имаат два сина Милан и Саша, а парот никогаш не застана пред олтарот.

Набргу по нивното раскинување во јуни минатата година, се дозна дека фудбалерот се бакнува со младата студентка за односи со јавноста, Клара Чиа, која работи за неговата спортска и медиумска инвестициска групација Космос.

Непријатно изненадување на роденденот на Пике

Откако на интернет се појави шокантно видео на кое се гледа како мајката на Пике го зграпчува лицето на Шакира во Монсерат Бернабеу, пејачката ја подготвува својата одмазда со нова песна која повторно ќе биде против нејзиниот поранешен партнер.

Песната на Шакира стана хит, а хит би можела да стане и новата што ќе ја објави на посебен датум – 2 февруари.

Интересно, и Шакира и Пике имаат роденден на 2 февруари, па можеме да заклучиме дека ова ќе биде добар подарок за двајцата.