Шестмина граѓани од Непал кои биле вработени во фирма во Скопје избегале

Вчера во 11:15 часот на СВР Скопје М.Н.(41) од Скопје пријавил дека шест лица од Непал, со привремен престој во Скопје, вработени во неговата фирма, го напуштиле работното место на подрачјето на општина Аеродром.

Од МВР велат дека се преземени мерки за расчистување на случајот