ШИНЕД ОКОНОР СЕ МАЖЕЛА ЧЕТИРИ ПАТИ! Имала 4 деца, еден развод тешко го преболела, а последниот брак и траел само 16 дена

Пејачката Шинејд О’Конор , која почина на 57-годишна возраст, е вест што го потресе светот. Ирска музичарка, имала богат љубовен живот.

Пред 36 години, таа влезе во првиот брак со Џон Рејнолдс, музички продуцент. Тој имаше големо влијание на самиот почеток на нејзината кариера бидејќи беше еден од авторите на албумот „Лавот и кобрата“. Иако многумина им предвидуваа успешен брак, разделбата се случи во 1991 година, а најстариот син на Синед, Џејк, се роди од заедницата.

Шинејд О'Конор

Како што подоцна раскажала, Рејнолдс психички ја навредувал и таа напишала отворено писмо до него и нивниот син Џејк.

– Кажете му на тој наш злобен син дека човек кој страда од два здравствени проблеми, чии симптоми вклучуваат самоубиствени склоности, не е манипулатор ако каже дека ќе се убие, додека се однесува како шовинистички насилник како неговиот дедо. Сите ме оставивте затоа што сум суицидна. Ме оставивте да умрам. Кажи му да престане да се однесува како да му е грижа ако умрам. Подобро да се надевате дека ќе умрам, бидејќи ќе ве тужам сите за тоа што ми го направивте, ако успеам да го доживеам тоа – изјавила таа, напишала Хепи.

О Конор го обвини Џон Рејнолдс дека се обидува да ја убеди неа, како и многу други жени, да абортира и тврди дека тој е директно одговорен за нејзините психолошки и емоционални проблеми.

-Вие сте тие на кои им треба психијатар. Сите вие. Ќе се видиме на суд. Ќе барам отштета. Не можам да работам. Го изгубив целиот приход. Имам огромни болнички сметки и огромна траума од вашето мачење. Како што реков, подобро молете се бог да ме убие бидејќи за доброто на мојата кутра мајка нема да се откажам. Сите одиме на суд и се ќе и биде познато на јавноста – пишуваше тогаш на профилот на Шинејд О’Конор.

Вториот пат О’Конор стапна на лудиот камен во 2001 година кога се омажи за извесен новинар Ник Домерладо. И овој брак траеше неколку години.

Третиот сопруг на контроверзната музичака е Стивен Куни, а поради здравствените проблеми на пејачката тој брак не издржа.

Пејачката ја откри тоа што не носела прстен на концертите во 2011 година, а на медиумите искрено им кажала што е во прашање.

– Стив е толку прекрасен, не е тој виновен, моја вина е – рекла О’Конор, напиша Индипендент.

– Беше тоа многу среќен брак и многу сум тажна што се разведовме – додала О’Конор, која боледувала од биполарно растројство, за што отворено зборувала.

Потоа се здебели, настрада поради тоа, па рече:

– Проблемот не е во тоа што се здебелив, туку затоа што непознати ми кажаа дека сум дебела. Тоа зеде данок и за нашиот брак.

Нема сомнеж дека О Конор и тогаш се чувствувала доволно лошо, судејќи по изјавите, а неколку години подоцна, дојде четвртиот брак кој најмалку траеше.

Шинејд О'Конор

Таа се разведе од Бери Хериџ по само 16 дена брак.

Пејачката изјавила дека нејзиниот сопруг бил под голем притисок од одредени луѓе од неговото опкружување кои го охрабрувале да не остане со неа, но признала и дека сноси дел од одговорноста за разделбата со сопругот, бидејќи за време на првата брачна ноќ тргнала во потрага по џоинт од марихуана, пишува Б92.

Шинејд О’Конор изјавила дека нејзиниот сопруг бил многу повреден од инцидентот.

Пејачката имаше четири деца, а најмладиот син Шејн почина на 17-годишна возраст, два дена откако исчезна.