Шокантни детали од погребот на Метју Пери: Актерите од серијата „Пријатели“ не останаа до крај

Познатиот актер Метју Пери беше погребан минатиот петок во Лос Анџелес.

Богослужбата се одржа во црквата на гробиштата Форест Лаун, на која присуствуваа неговите колеги и пријатели од серијата „Пријатели“. Познатата петорка од култниот ситком не остана до крај на погребот. Изворот откри дека познатите актери не присуствувале на вториот дел од приватниот погреб.

Џенифер Анистон, Лиза Кудроу, Кортни Кокс и Дејвид Швимер пристигнаа како квартет, облечени во црни костуми, за да се простат од Метју Пери на гробиштата Форест Лон во Лос Анџелес.

Мет Ле Блан им се придружил надвор од црквата по едноставната едночасовна церемонија, а тие биле сликани како разговараат со другите кои дошле да му оддадат почит на Метју Пери. Инсајдер откри што се случило потоа.

Актерската екипа на „Пријатели“ не присуствуваше на вториот дел од погребот кој се одржува подалеку од црквата во Судовите на сеќавањето, кој се состои од неколку отворени парцели. Тоа е посебна, поскриена област. Поприватно. Само на Метју Пери семејството и најблиските пријатели присуствуваа на тој дел. Помалку од 20 луѓе“.

Пред тоа во црквата имаше околу 20 луѓе, беше многу интимно.

„По службата, пријателите си заминаа, додека неговото семејство и неколку луѓе однесоа автомобил до местото каде што беше пренесен ковчегот, а потоа однесен во Дворот на сеќавањето“, додаде инсајдерот.

Расплаканата мајка на актерот Сузан Пери, неговиот тажен татко Џон Бенет Пери и очувот Кит Морисон кој беше еден од оние кои го носеа ковчегот… погребот на Метју Пери ги потресе неговите многубројни обожаватели ширум светот.

Гробиштата каде што почива Метју Пери се наоѓаат спроти студиото на Ворнер Брос каде се снимаа 10 сезони од серијата „Пријатели“. Таму почиваат бројни познати личности, како Бет Дејвис, Ен Хеш, Кери Фишер, Мајкл Хачинс и други.

“Сите плачеа, имаше солзи, но и смеа. Разговараа само блиските пријатели и семејството”, рекол изворот и додал дека Џенифер Анистон се однесувала достоинствено, пишува Дејли мејл.

На погребот се слушна песната на Питер Габриел „Не се откажувај“, од која дел гласи: „Јас сум човек чии соништа се напуштени, го сменив лицето, го сменив името, но никој не те сака кога ќе губиш “.

Џенифер Анистон и Метју Пери се родени со разлика од шест месеци, тие беа најмладите членови на актерската екипа на „Пријатели“, а беа пријатели од самиот почеток на снимањето на серијата.Актерот во своите мемоари напиша “Friends, Lovers and the Big Terrible Thing” (2022) дека Џенифер беше прва и најкорисна кога се бореше со пороците.

Метју Пери беше пронајден мртов во топла када во имот во Лос Анџелес на 28 октомври. Во тек се токсиколошки анализи кои ќе ја откријат причината за смртта на познатиот актер. Се сомнева дека се удавил по срцев удар.