“Јас не сум мртва!” Цеца згрме пред концертот на Прија а вака жестоко ја спушти Карлеуша! (фото)

0

Вечерва во 20:30 часот започна првиот од трите закажани концерти на Александра Пријовиќ.

Поддршка на младата музичка ѕвезда беше и семејството и бројните колеги од шоуто, меѓу кои и Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Сите знаат дека поп-ѕвездата Јелена Карлеуша неодамна ги осуди пејачките како Александра Пријовиќ, коментирајќи дека прават музика како онаа во 2001 година, а сега Цеца изгледа возврати со својата изјава и ја продлабочи војната со ЈК.

– Дојдов да ја поддржам оваа треш музика што народот ја обожава и да бидам на концерт како во 2001 година – иронично рече таа и со тоа го напиша продолжението на историјата во нивниот и онака епски конфликт.

Бидејќи Александра често ја споредуваат со Цеца, најголемата балканска ѕвезда изјави дека секоја птица пее со свој глас и дека двете имаат посебен идентитет.

– Продала речиси 50.000 билети и тоа е за пофалба и поддршка. Александра моја наследничка. Како моја наследничка, јас не умрев. Секоја птица пее со свој глас, секоја пејачка треба да има свој идентитет и таа го има, нема потреба од споредување. Песните се единствените што те прават голема ѕвезда – рече Цеца потсетувајќи се на својот прв концерт.

– Мојот прв голем концерт беше на Ташмајдан. Имав 20 години. Сè уште се сеќавам на реката од луѓе таму. Седум-осум пати ја пеев ,,Кукавица” . Тоа ќе го паметам засекогаш – рече таа.

Повеќе детали погледнете во видеото.