„Јас сум ГЕЈ!“: Спотот на српскиот претставник на Евровизија направи хаос на мрежите – погледнете што прави Лук Блек

Лука Ивановиќ, попознат како Лук Блек, кој ќе ја претставува Србија на Евровизија, сними видео со инфлуенсерката Леа Станковиќ.

Лук Блек ќе ја претставува Србија на претстојниот Избор за песна на Евровизија во Ливерпул, во мај оваа година. Од моментот кога неговата песна „ Само ми се спава “ освои најголем број гласови во финалето , интересот за младиот Чачанец кој живее и работи во Лондон не престанува.

Колегите музичари даваат свое мислење за патеката, Маја Николиќ тврди дека песната е „сатанска“, а изведбата е плагијат , а на социјалните мрежи се откриваат детали од неговиот приватен живот.

Сега самиот Лук Блек објави видео на TikTok со неговата пријателка и инфлуенсерка Леа Станковиќ, во кое вели „ Јас сум геј “.

Во описот на видеото пишува „Јас и Лена Станковиќ кога читаме коментари со омраза дека сум геј“, што го привлече вниманието на лапсусот на водителката Кристина Раденковиќ , која ја повика Леа Лена за време на репрезентативните избори.

Пред неколку дена се појави и видео на кое пејач во една емисија открива дека „не ја гледа Евровизија, затоа што е ѓубре“.