Ја родив ќерка ми 2 недели порано за да не биде Риби во хороскоп! Исповедта на една мајка го крена Балканот на нозе! Кога ќе ја слушнете причината, ќе останете без зборови

Дали знаете трудница која „го одложила породувањето“ за да не се роди нејзиното дете во одреден хороскопски знак? Како што се испоставува, многумина слушнале или познаваат млади мајки кои биле многу несреќни што нивното дете е родено во „премногу чувствителен“ хороскопски знак .

Објавата на форумот на мајка која се породи две недели пред терминот дека нејзината ќерка нема да се роди во хороскопскиот знак Риби, туку Водолија, беше инспиративна за твитерџиите кои се изненадени, а сепак не толку изненадени бидејќи знаат мајки кои го направиле истото.

„Се породив две недели порано за ќерка ми да биде Водолија, а не Риба. Не сакав да биде емотивна и чувствителна и да страда во животот како јас, која сум Риба“, напишала мајката во нејзиниот пост.

„За жал ги има сè повеќе. Мојот пријател гинеколог закажува породување со царски рез поради хороскопските знаци“, „Правда за рибите“, „Искрено се надевам дека ова е не се случило“, се само дел од бројните коментари.