ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША СТАНУВА МАЈКА ПО ТРЕТ ПАТ? Од Душко нема ни трага, а се појавија ОВИЕ ТВРДЕЊА

Пејачката Јелена Карлеуша кон средината на минатата година објави дека по 14 години брак се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ , по што не ја коментираа премногу врската, а она што е сигурно е дека разводот официјално сеуште не се случил.

Сепак, според прогнозите на ексцентричната водителка, претстои развод, како и тоа дека Јелена Карлеуша ќе стане мајка по трет пат.

Имено, водителката на Пинк, Јована Јеремиќ, на сите им е добро позната по остриот јазик и необичниот однос, како и тоа што безрезервно го кажува своето мислење за секоја тема. Овој пат таа го послуша своето седмо сетило и на тема поп дивата, брачниот статус, како и евентуалната бременост проговори исклучиво врз основа на нејзината интуиција.

– Душко секогаш го гледам во ресторани бидејќи често ручаме во исти ресторани. Таму руча со ќерките. Се поздравив и со Душко и неговите ќерки кога ги видов. Душко е џентлмен, секогаш одговара и е многу мирна личност. Треба да го решат на убав начин. Ако истече рокот за тој брак, да се разделат како луѓе и да останат пријатели – рече Јована, предвидувајќи дека популарната двојка ќе се разведе, дека пејачката ќе се омажи за богата Американка, а Јелена Карлеуша ќе стане мајка по трет пат.

@kurir.rs Jovana Jeremić proriče sudbinu estradi! #jovanajeremic #jelenakarleusa #duškotosic #razvod ♬ original sound – Kurir

 Мислам, имам интуиција дека Јелена Карлеуша ќе најде трет сопруг и дека ќе биде странец од американската клима. Ќе биде странец и сериозен батка на светско ниво. Можеби таа ќе му роди уште едно дете. Тоа и го предвидувам на Јелена, едноставно ја гледам со трет маж, со некој што не е од оваа земја. Можеби грешам, но така ја гледам Јелена во иднина – го заврши своето претставување како водителка во емисијата „Пулс на Србија“ и по којзнае кој пат ја шокираше нацијата.