Јелена Ѓоковиќ носи здолниште кое ќе биде во тренд оваа есен: Им стои на сите жени и ја следи линијата на телото (ФОТО)

0

Јелена Ѓоковиќ секогаш привлекува внимание со својот моден избор, а сега повторно носи чиста елеганција.

Јелена Ѓоковиќ, на чело на Фондацијата „Новак Ѓоковиќ“, синоќа во Белград беше домаќин на доктор Габор Матео, лекар и еден од најдобрите светски говорници на различни теми поврзани со менталното и физичкото здравје.

По тој повод Јелена Ѓоковиќ особено воодушеви од изборот на облека. Со оглед на тоа дека станува збор за сериозни теми, Јелена соодветно го прилагодила својот изглед.

Таа носеше темно сиво здолниште со кое беше прилепено на телото, средно-долга величина. Имаше облњчено и едноставна беж блуза со бродско деколте и три четвртини ракави – лежерна, класична и дефинитивно елегантна.

Иако често ја гледаме во салонки, за кои би рекле дека и’ се омилен модел на обувки, Јелена сега се одлучи за беж сандали кои се прицврстуваат со тенко ременче околу зглобот. На сè додаде мала бела чанта, која е една од водечките модели откако е вратена на големите врати на модата.

Јелена за оваа прилика ја пушти косата во меки бранови, додека на лицето има многу малку шминка.

Здолниште како она што го избра Јелена, оваа есен ќе биде меѓу омилените парчиња облека на жените ширум светот, а згора на тоа е исклучително прилагодливо на различни стилови.