Јокиќ пак го направи тоа! Србинот ги остави навивачите во неверување по НФЛ-пасот за ТВ хајлајтс (видео)

Кошаркарите на Денвер Нагетс  убедливо победија против Атланта 142:110, а одлична партија одигра српскиот центар Никола Јокиќ, кој веќе во третата четвртина забележа нов трипл-дабл.

И покрај тоа, Никола повторно ги воодушеви навивачите со асистенција. Имено, српскиот центар ја фати топката под својот кош, а потоа му ја додаде на соиграчот кој погоди на другата страна од теренот.

Погледнете како изгледаше на лице место: