Љубовниот триаголник на Ирина Шаик: Се забавува со неодамна разведен фудбалер, но сака да се омажи за познатиот оскаровец! (фото)

Познатата манекенка Ирина Шајк (37) сè уште се гледа со Том Брејди (46), но наводно сè уште сака да се смири со Бредли Купер (48).

Ирина го поминува времето со актерот, но беше видена и во друштво на поранешен играч на НФЛ.

Според извор близок до манекенката, Шајк се уште сè надева дека ќе се омажи и ќе се смири со Бредли, со кој ја има ќерката Леа де Сејн (6).

Cпоред Page Six, Купер станал љубоморен на врската на манекенката со фудбалерот, додека друг извор тврди дека тој е среќен за својата поранешна љубов.

-Тие се родители и тоа е тоа. Тие се најдобри пријатели и се среќни. На Бред многу му се допаѓа Том и ги поддржува – ја коментирал изворот врската помеѓу Бредли и Ирина.

Сепак, имаше информации дека Шајк планира да продолжи да го поминува времето со Бредли доколку Купер наскоро не одлучи да ја запроси.

Од друга страна, друг извор тврди дека седумкратниот шампион во Супер Боул, која се разведе од манекенката Жизел Бундхен минатиот октомври, не е подготвена за долга и сериозна љубобна врска.

– Брејди моментално не е заинтересиран за сериозна врска – открија тие.

– Приоритет му се децата и деловните интереси. Во неговата иднина ќе има уште супермодели – додал извор близок до фудбалерот.

За потсетување, парот првпат се појави во јавноста во јули кога беа забележани како се бакнуваат во автомобил по наводното спиење во Лос Анџелес, набргу откако Брејди го финализираше разводот со манекенката Жизел.

Шајк очигледно не губела време и решила што поскоро да започне романса со поранешниот американски фудбалер.

Инаку, Жизел и Брејди за повеќе од 13 години брак станаа родители на синот Бенџамин (13) и ќерката Вивијан (10), а Бредли го има и синот Џек (15) од претходната врска со манекенката Бриџит Мојнахан.