Љубовта на популарната пејачка Карлеуша ѝ процвета: Јелена се пофали со подарокот кој стигнал на нејзината домашна адреса (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша веќе подолго време го изразува своето воодушевување од ликот и делата на босанскиот уметник Божо Вреќо.

ЈК неодамна јавно го поддржа познатиот ,,принцот на севдалинките” а тој и одговори со емотивни зборови. Сепак, српската пејачка продолжи јавнода ги искажува своите импресии на социјалната мрежа Инстаграм.

Очигледно меѓу Вреќо и Карлеуша се роди пријателство, а за тоа сведочи и подарокот што пејачката го доби од овој уметник.

На адресата на Јелена пристигна букет цвеќе од Божо, а таа јавно му се заблагодари.

– Каков прекрасен подарок од прекрасниот Божо! Благодарам – напиша ЈК со слика од необичен букет.

– Колку прекрасно суштество, чиста душа, голем уметник и модна икона. Колку храброст, сила и слобода на умот требаше оваа многупати ранета птица вака да ги рашири крилјата и да лета од почвата на Балканот… Веројатно само неговата душа знае. И жената што го родила знае. И знаеме дека имаме уметник од светска класа. Кога велам „ние“, мислам на целиот Балкан. Иако тој не ни припаѓа ниту нам, ниту на никој на оваа планета. Тој му припаѓа на тој тип, безвременски и вонземски… Дами и господа, Божо Вреќо – кажа Карлеуша за него.

– Оваа заедницата не ја препознава различноста и групно се бори против сè што ќе ни излезе на патот, а јас го избрав божествениот повик да ги раширам рацете и сам да се борам со сè што ќе ми падне на патот – рече Божо во своето неодамнешно гостување на ТВ. Уна“..