ЉУБОВТА НА ХАРИС И МЕЛИН ЗАПОЧНАЛА ОД АВАНТУРА: ПЕЈАЧОТ ОТКРИ ТАЈНА ЧУВАНА ДОЛГО ВРЕМЕ, УСПЕАА ДА ГИ ПОМИНАТ СИТЕ ПРЕПРЕКИ

0

„Јас и Мелина се запознавме во Сараево. Сето тоа беше спонтано, едноставно се случи. рече Харис

Харис Џиновиќ со години е во хармоничен брак со сопругата Мелина , но тие не зборуваат често за својата приватност.

Се започнало во 2002 година, кога Мелина била трета година на студии, а во Сараево се случила кобната средба.

– Со Мелина се запознавме во Сараево. Сето тоа беше спонтано, едноставно се случи. Засега ни оди добро, но ќе видиме што ќе биде потоа. Се започна од една авантура. Ниту таа, ниту јас не се надевавме на ова – изјави еднаш пејачката.

Харис Жинович на Мелина

Како што истакна, тие одеднаш сакале на некој начин да ја крунисаат својата љубов и почнале да планираат потомство.

– Тогаш во еден момент си рековме: „Ајде да направиме дете“! Никој не знае дали тоа ќе биде приказна за цел живот – истакна Џиновиќ.

– Лудо се заљубив во сопругот и отидов со него без да размислувам за ништо друго, што на крајот испадна одлично. Сепак, од оваа гледна точка, шансите тоа да се случи се навистина мали. Не знам колку луѓе кои „влетале“ како нас и успеале да функционираат добро долго време. Знаете што велат – „флеш брак, брз развод“. Едноставно се поврзавме – објасни креаторот.

Според неа, од самиот почеток била фасцинирана од начинот на размислување и односот на нејзиниот сопруг кон животот, кој не се променил ниту во годините што следеле.

Во едно од ретките интервјуа, Харис признал дека тој и Мелина „штотуку се нашле“, но на почетокот не се одвивало сè без проблеми. Поради големата разлика во годините, нејзините родители не ја одобрија љубовната приказна на нивната ќерка.

Харис на бракот со Мелина

-На почетокот нејзините родители имаа страшен отпор. Посебно поради големата разлика во години – изјави пејачката еднаш на Глорија.

– Ние двајца сме заедно 24 часа и би било глупаво да не е така, бидејќи работиме многу добро. Само што се најдовме. На почетокот имаше се и сешто, јас не сум лесен човек, треба да бидам придружуван, барам многу, но не знаев дека во мене има дел од пластелин што може да се обликува – изјави Харис на една прилика.