ЌЕРКИТЕ НА СИНИША МИХАЈЛОВИЌ ПАДНАА НА ШАРМОТ НА ФУДБАЛЕРИТЕ: Никогаш не се интересирале за спорт, но не можеле да одолеат на мускулите на овие заводници

0

Ќерките на починатата фудбалска легенда Синиша Михајловиќ ја најдоа љубовта на фудбалскиот терен.

Ќерките на фудбалската легенда и тренер Синиша Михајловиќ , кој неодамна почина по долга борба со ракот, не тргнаа по неговите стапки, односно не спортуваа, но сепак љубовта на својот живот ја пронајдоа на фудбалскиот терен.

И Викторија и Вирџинија се во стабилни односи со фудбалери и со момци кои важат за најталентирани во овој спорт. 

Викторија, која студирала психологија и е голем љубител на модата, е во врска со италијанскиот фудбалер Пјетро Пелегри, кој и е најголем поддржувач во се, особено во тешките моменти низ кои поминала нејзиното семејство. 

Инаку, таа ја напиша и книгата „Синиша, татко ми“, каде освен за неговите успеси, детално зборуваше и за психолошката состојба на болниот татко и неговото семејство по трансплантацијата на коскена срцевина.

„За мене таа книга беше терапевтска, ја напишав додека татко ми сè уште беше во болница. Пишувањето ми овозможи да се ослободам од нервозата, тоа беше тежок период и ми помогна да созревам, па повеќе не сум истата личност која бев пред шест месеци“, изјави Викторија за „Il resto del Carlino“.

Покрај тоа, Викторија истакнува дека со години се борела да го привлече вниманието на јавноста поради имињата на нејзините славни родители:

„Денес мислам дека тоа е најубавото нешто на светот и се гордеам со тоа. Како дете се чувствував гледано, често судено, често менував училишта и градови. Секој пат ми беше тешко кога те гледаа како Ќерката на Михајловиќ, и се случи татко ми да казни, па немам џепарлак да излезам и потоа провоцираат како „замисли ќерката на Миха нема пари“ Прво болеше, како и навредите од цела трибина на стадионот , но сето тоа сега се смени“, опишува Викторија .

Инаку, избраникот на Викторија, Пјетро, ​​има само 21 година и неколку години помлад од својата девојка, а моментално игра за Торино. Бидејќи неодамна се здоби со повреда на ногата, сега се опоравува, па има повеќе време за својата девојка. Така многу често на својот Инстаграм профил објавува заеднички фотографии. Со Викторија е во врска нешто помалку од 2 години. Инаку, неговото фудбалско патување одеше од Монако до Милано и сè до Торино.

Кога станува збор за помладата Вирџинија , таа е со Алесандро Волиак, дефанзивецот на „Џенова“, повеќе од пет години.

Тие се верија во 2021 година, а на крајот на годината Вирџинија го израдува целото семејство Михајловиќ со ново бебе – внуката Виоланте. 

Вирџинија има 24 години, а таа е инфлуенсер, а на јавноста и беше позната и по учеството во италијанското реално шоу „Celebrity Island“, кое наликува на „Survivor“.