ЌЕ ИМА ПАРИ ЗА ОВИЕ 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Еве на кого ќе му стигнат пари до 30 септември, а еден знак нека проба игри на среќа

0

Се ослободивме од ретроградните Макрура и Венера, па конечно работите почнуваат да се враќаат во нормала, а тоа важи и за финансиската состојба.

Сонцето и Марс во Вага влијаат на потребата за рамнотежа, па добро е што ќе има помалку избрзани финансиски потези .

Играме уште еден ѕвезден рулет, а одредени знаци ќе имаат поголема среќа кога се парите во прашање.

Доколку се прашувате кој ќе има пари до крајот на септември, меѓу нив се и знаците: Девица, Вага, Стрелец и Лав.

ДЕВИЦА

Меркур тргна напред, а Сонцето и Марс во втората куќа ви носат одлична заработка. Парите едноставно ќе ви се залепат во следниот циклус.

ВАГА

Позитивен период за пари ви трае цело време. Планетите се поволни за вашиот знак, па имате можност да заработите повеќе. Висината на вашата заработка во овој период зависи исклучиво од вашата иницијатива.

СТРЕЛЕЦ

Плутон во добри аспекти ви носи можност да заработите многу пари. Јупитер во Бик ви обезбедува добар приход и го менува вашиот однос кон парите. Научивте дека понекогаш ризикот се исплати.

ЛАВ

Меркур во втората куќа ви носи стабилна заработка. Финансиски конечно ќе се опоравите од трошоците што ги имавте во август.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Бик.