ЌЕ СЕ ШОКИРАТЕ КОГА ЌЕ СЛУШНЕТЕ КОЕ ГОДИШТЕ Е ВДОВИЦАТА НА МИХА: Потеклото на Аријана Михајловиќ на тацна

0

Таа до самиот крај беше со својот сакан сопруг Синиша…

Аријана Михајловиќ на српската јавност и е позната повеќе од 25 години. Убава Италијанка се омажи за српски фудбалски ас, а круна на нивната прерано скршена љубов се нивните пет деца.

Пред да го запознае Синиша, Аријана била модел и водителка, а потоа, како што вели, било љубов на прв поглед.

– Со Синиша тоа беше љубов на прв поглед. Ја напуштив телевизијата во средината на 1995 година, бидејќи тој беше во Сампдорија, а јас во Рим, и не се гледавме често – изјави таа во интервју за италијанските медиуми.

За да може да ја види кариерата на емотивниот партнер, Аријана решила да остави се, а сепак љубовта кон позирањето не исчезнала. Поранешната манекенка е неспорно убава, а нејзините години речиси и се непознати на јавноста.

Според италијанските медиуми, Аријана споделила дека е родена на 10 ноември, во знакот на Шкорпија, но никогаш не ја открила годината на раѓање.

Сепак, она што сè уште може да се најде на интернет е информацијата дека Аријана е родена во 1971 година и полека ја гази својата 52 година од животот.

Судејќи по нејзиниот занесен изглед, годините се навистина само бројка, бидејќи и по пет бремености таа изгледа за пофалба.