Џенифер Лопез и Бен Афлек направија неочекуван потег за Денот на вљубените, никој не го очекуваше!

Џенифер Лопез и Бен Афлек се истетовираа за Денот на вљубените, поточно си посветија романтични тетоважи еден на друг.

Холивудскиот актер Бен Афлек додаде уште една тетоважа на својата се поголема колекција украси на телото за Денот на вљубените.

50 -годишниот Бен и неговата 53-годишна сопруга Џенифер Лопез на социјалните мрежи се пофалија дека имаат нови тетоважи, кои си ги посветиле еден на друг, па се чини дека сите наводни несогласувања што ги имале неодамна се решени. 

„Посветеност“, напиша Џенифер покрај објавата што ја сподели на својот Инстаграм профил, во која меѓу другото ги покажа нивните нови тетоважи. Таа има знак за бесконечност на нејзините ребра со стрела на која пишува Џенифер и Бен, додека тој има пар вкрстени стрели со нивните иницијали под пазувите.

Новата тетоважа на Бен е само една по ред, откако тој го украси своето тело со огромен феникс кој се протега низ целиот грб, за кој всушност тврдеше дека е лажна и направена за снимање улога.

А токму тетоважата со феникс ја налути неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер, која еднаш го призна тоа во интервју за Vanity Fair во февруари 2016 година.

“Знаеш што би рекле во мојот роден град за тоа? Благослови го неговото срце. Феникс се издигнува од пепелта. Дали јас сум пепелта во ова сценарио? Навредена сум. Одбивам да бидам пепел”, рече тогаш таа .

Неговата сегашна сопруга исто така го критикуваше фениксот на „Watch What Happens Live“ во февруари 2016 година.

„Таа ми е ужасна, би му го кажал тоа! Како, што правиш, има премногу бои. Неговите тетоважи секогаш имаа премногу бои. Тие не треба да бидат толку шарени, знаеш на што мислам? Тие треба да бидат поладно“, заклучи таа во тоа време.

„Всушност имам неколку тетоважи, но се трудам да ги имам на места каде што не морам многу да прикривам и по некое време ќе станеш зависен од нив“, изјави Бен истата година.

Тој може да се пофали со тетоважа со делфин на долниот дел од грбот, роза, меч и тетоважа со шема на карти за играње на раката и крст тетоважа на левото рамо.