Џенифер Лопез повеќе не е „Принцезата од Бел Ер“: Продаде импресивен замок за 34 милиони долари, еве без што остана (ФОТО)

Таа живеела тука пред да се омажи за Бен Афлек

По осум месеци на пазарот, актерката и пејачка Џенифер Лопез успеа да ја продаде својата вила во Бел Ер за 34 милиони долари.

Причината поради која оваа вила била на прво место е што Џенифер и нејзиниот сопруг Бен Афлек неодамна купиле импресивниот имот , каде што се вселиле со своите деца од претходните бракови. 

Куќата има девет спални соби и 13 бањи, но има многу простор за уживање. Џенифер е позната по нејзината љубов да го украсува и реновира домот во кој живее, па овој импресивен имот има кино со 30 седишта, амфитеатар со 100 седишта, базен, огромна теретана, музичко студио, соба за масажа, два камини, бројни комплети, библиотеки.

Покрај тоа, таа има целосно функционална куќа за гости, каде што нејзиното семејство или пријателите би можеле да бидат сместени кога ќе ја посетат. 

Куќата, се разбира, е опкружена со зеленило, а како што е наведено, Лопез одгледувала органски зеленчук на имотот, а има и приватно езеро со песочна плажа и туш на отворено, како и спортски терени.

Инаку, како што е наведено, таа првично ја рекламирала куќата за 42,5 милиони долари .