Џехви гази сè по ред: Ема Радујко ја нарече евтина копија, а за Десингерица кажа дека е беден (фото)

Пејачката Теодора Џехверовиќ во последно време често влегува во конфликти со колегите.

Да потсетиме, таа неодамна упати остри зборови до помладата колешка Ема Радујко. Џехверовиќ изјави дека Ема е нејзин клон и евтина копија, а присутните ги потсети дека Ема пред сè е нејзин обожавател.

На мета на оваа позната пејачка сега е контроверзниот рапер Десингерица. Тој не престанува да ја шокира јавноста со своите настапи и однесување, а сега на Инстаграм на многу чуден начин ја задева Теодора. 

Имено, раперот објави фотографија направен со Фотошоп на која ја дои Теодора Џехверовиќ

– Дезингерица е ТАТО. – напиша раперот на своето стори.

Сепак, ниту пејачката не му остана должна. Таа на својот Инстаграм им даде можност на следбениците да и’ поставуваат прашања, а едно од нив беше поврзано со ситуацијата со Десингерица.

– А што ќе прави кутриот – одговори Теодора.

Како ќе се развива оваа нова поп – војна останува да видиме во наредните денови.