Џордане, Србине! Хит сцената по победата на Денвер над Милвоки – српските обичаи се во мода во НБА! (ВИДЕО)

0

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ беше најзаслужен за победата над Милвоки Бакс, а Денвер одигра одличен меч.

Колкаво влијание има двократниот МVP на НБА во соблекувалната нема потреба да се зборува, а една снимка од завршувањето на натпреварот стана вистински хит.

Имено, соиграчите на Никола сакаат да спроведуваат српски обичаи, па Деандре Џордан инсистирал трипати да го бакне Јокиќ, што е карактеристично за српскиот народ.

Дека тоа не е случајно се виде и на натпреварот со Хјустон кога така се поздравија Јокиќ и Бобан Марјановиќ, а потоа дојде Џордан и на ист начин го поздрави Србинот кој игра за Рокетс.