Џорџина случајно го откри задниот дел од мобилниот телефон на Кристијано на роденденската честитка, фановите беа воодушевени од деталот

Кристијано Роналдо го прослави својот 38 роденден во Саудиска Арабија.

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо полека се навикнува на животот во Саудиска Арабија. И додека почетокот на неговата професионална авантура во Ал Наср не може да се нарече премногу успешен, на приватен план му цветаат рози.

Неодамна го прослави својот 38 роденден со најблиските пријатели и семејството, а за таа прилика неговата партнерка Георгина Родригез објави нивна заедничка фотографија на социјалните мрежи. Станува збор за стандардна семејна фотографија, но го привлече вниманието на обожавателите поради еден детаљ на насловната страница на мобилниот телефон на познатиот фудбалер.

Имено, на фотографијата на масата имало три телефони, а еден од нив е на Роналдо. На задната страна на телефонот е изгравирана семејна фотографија направена кога неговата сопруга го прославила својот 28 роденден.

Обожавателите се воодушевуваат за привлечниот начин на кој го држи семејството блиску додека е на пат. Инаку, на неговата забава не дојде познатиот агент Жорге Мендеш за кој се шпекулираше дека е во тепачка, а овој факт само уште еднаш го потврди тоа.