Промршувањето на Влаховиќ ја обиколи планетата! Србинот имаше шанса да го реши мечот, но успеа да направи нешто што не се гледа секој ден! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Милан се поразени од Јувентус во дерби натпреварот од 10. коло од италијанската серија А со резултат 0:1.

Стрелец на единствениот гол беше Локатели во 63. минута.

Јувентус имаше полесна работа на овој натпревар бидејќи Милан од 42. минута играше со играч помалку поради исклучувањето на Тиао.

За Јувентус настапи српскиот репрезентативец Филип Костиќ, но беше заменет во 56. минута, а шанса од клупата доби Душан Влаховиќ, кој се опорави од повредата.

Токму Србинот во 92 година можеше да се најде меѓу стрелците и дефинитивно да стави точка на овој меч.

Влаховиќ истрча на една одбиена топка и се обиде да ја забие во мрежата, но Миранте одлично реагираше и го одбрани неговиот удар.