Цртаниот филм со Јокиќ и Леброн стана вирален: Еј Џокер, како ти беше во Србија? Подобро од кога ја освојував титулата! (ВИДЕО)

Американците веднаш приредија спектакл на социјалните мрежи за 1. коло во НБА!

Ривалството меѓу Никола Јокиќ и ветеранот Леброн Џејмс беше објавено преку цртан филм во кој најголемата ѕвезда на Лејкерси и на целата НБА во еден момент вели „Го мразам овој човек“.

Тоа можеби не е далеку од вистината, ако се знае дека по мечот во кој Нагетс ги победија „Језерџиите“ со резултат 119:107, Леброн не го чекаше Србинот да го поздрави и да му честита, туку веднаш го напушти подот и отиде во соблекувалната.

Очигледно е дека тешко му паѓаат поразите од Денвер и дека добрата игра на домашните дополнително ја зачини и понижувачкото скандирање на публиката „кому му е гајле за тебе!“.

На Леброн веројатно нема да му се допадне ниту цртаниот филм со Јокиќ, бидејќи за кратко му го бара трофејот „Лери О’Брајан“ наменет за победникот во НБА!

Јокиќ му покажува како се сликал со трофејот и коњите, на српската плажа и на крајот му покажува дека се оженил со трофејот!

Пораката е дека овие двајца нема лесно да се разделат!

Јокиќ одигра 36 минути и за тоа го оствари првиот трипл-дабл со 29 поени, 13 скока и 11 асистенции. Леброн на теренот се задржа 29 минути со учинок од 21 поен, осум скока и шест асистенции.