JA ОСАКАТИЛ ОД TEПАЊЕ, А ПОТОА СЕДНАЛ ДО НЕЈЗИНОТО КРВАВ ТЕЛО: Грозоморните детали од монструозното убиство на мајка на пет деца во Јагодина

0

Осомничениот Бојан М.(46) од Јагодина, по расправија со неговата емотивна партнерка Андреа К. (35), мајка на пет деца , брутално ја претепал до смрт удирајки ја со раце и нозе по целото тело, така што таа починала откако претрпела тешки физички повреди.

Да потсетиме, делото се случило во вторникот наутро околу три часот во станот на осомничениот.

– Кобната вечер жртвата дошла во станот на осомничената , како што тоа го правела и претходниот период бидејќи биле долги години емотивни партнери. Ништо не укажувало дека несреќната жена жива нема да го напушти станот – вели извор од истрагата и додава:

брутално убиен Андреа К.

– Се сомнева дека двајцата прво имале вербална пресметка, а потоа имало и физички контакт. Осомничениот почнал брутално да ја тепа несреќната жена со раце и нозе, а не престанал ниту кога таа почнала да крвари и да губи свест.

Според нашиот соговорник, осомничениот не можел да се одвои од жртвата бидејќи бил агресивен.

– Ја тепаше со тупаници по главата, толку многу што нејзиното лице беше изобличено, модро и раскрвавено, а имаше видливи траги на насилство по целото тело . Насилникот мавал со раце и нозе по стомакот, па и тој дел од телото е син – вели извор запознаен со случајот и додава:

осомничениот за убиството е нејзин емотивен партнер

– Телото е испратено на обдукција, со која ќе се утврди дали осомничениот насилник можеби ја претепал жртвата со тап предмет.

Соговорникот на курирот тврди дека набргу потоа починала Андреа К.

– Се сомнева дека насилникот ја тепал жената неколку часа, а кога се уверил дека ја убил, останал да седи покрај нејзиното крваво тело – вели изворот и додава дека по делото, уапсен е осомничениот Бојан М. и притвор до 48 часа.

Андреа Коциќ, Јагодина

Вишото јавно обвинителство Јагодина води истрага која ќе ги утврди сите детали за ова свирепо убиство.

Инаку, убиената е 10-та жртва убиена од емотивен партнер од почетокот на годинава.