Активен Таг

Артемис 2

За прв пат по повеќе од 50 години човек ќе се доближи до Месечината – НАСА закажа мисија со…

НАСА е на пат да лансира мисија со екипаж околу Месечината следниот ноември по успешниот тест лет без екипаж, објави во вторникот американската вселенска агенција. Претставниците на НАСА објавија ажурирање за програмата Артемис, чија