Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Банка

ПО АГРЕСИВНОТО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА КАМАТАТА, ЕВРОТО ЗАЈАКНУВА ВО ОДНОС НА ДОЛАРОТ: Дали на најголемата…

На светските берзи вредноста на доларот во однос на другите валути минатата недела падна од највисокото ниво во изминатите 20 години, додека еврото порасна за повеќе од 1 отсто, откако Европската централна банка поагресивно од очекуваното

Германската влада потврди: Русија ќе и дозволи на Европа да продолжи да плаќа за гас во евра

Русија ќе им дозволи на европските земји да продолжат да плаќаат за гас во евра, а не со рубли како што претходно се закануваше, соопшти германската влада. Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на германскиот канцелар Олаф Шолц

Нова банка-Бања Лука во Република Српска ја купи Сбербанк

На прес-конференцијата во Бања Лука беше соопштено дека Нова банка Бања Лука ја купила Сбербанк Бања Лука. - За многу кратко време најдовме стратешки партнер. Процесот започна пред три дена - изјави в.д директорот на Агенцијата за

Омилената база на руските олигарси, Швајцарија, нема да наметне санкции кон руските банки и покрај…

Швајцарија очигледно сè уште сака да ја ужива својата улога на неутрален посредник, дури и во случај на војна што ја води Русија. Швајцарската влада во четвртокот одлучи да не замрзне ниту една банкарска сметка на руски функционери и руски

Борис Џонсон ги објави првите санкции кон Русија! Замрзнат имотот на повеќе руски банки во Велика…

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон објави дека неговата држава воведе санкции за пет банки и три лица од Русија како последица на последните настани поврзани со Украина. Како што најави британскиот премиер Џонсон, ова е

Вработена во банка во Црна Гора направила штета од 133.400 евра

Против раководителката на експозитура на банка во Бар, чии иницијали се М.М., до Основното државно обвинителство во тој град е поднесена кривична пријава поради сомнение дека прибавила противправна имотна корист од 133.400 евра, и

Банка им го подобри Божиќ за илјадници луѓе: По грешка им уплатиле дури 155 милиони евра на сметките

Десетици илјади луѓе на божиќното утро беа пречекани од неочекуван добродетел - банката Сантандер, која по грешка уплатила 155 милиони евра на 75.000 сметки. Вработените во Сантандер сега брзаат да ги вратат парите, а оваа задача е