Активен Таг

Башар Асад

Зеленски “удри“ по сојузниците на Путин: Украина воведува санкции против Башар Асад

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски воведе санкции против сирискиот претседател Башар Асад, стои во декретот објавен денеска на веб-страницата на украинскиот претседателски кабинет. Во документот се наведува дека Асад подлежи