Активен Таг

безбедност

ТОТАЛЕН ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Закани со бомби низ Берлин – училишта, станици, медиуми: “Ова доаѓа…

Неколку институции во Берлин објавија закани за бомби, откако слични закани беа упатени до неколку училишта и медиуми во други делови на Германија во понеделникот и денес во вторник. Полицијата во вторникот соопшти дека е погодена

ФРАНЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНО ГИ ЗГОЛЕМУВА БЕЗБЕДНОСНИТЕ МЕРКИ – Стравот од терористи ја преплави…

Франција, која го подигна нивото на подготвеност во борбата против тероризмот на највисоко ниво, дополнително ќе ја зајакне безбедноста на аеродромите околу главниот град и во железничкиот сообраќај, по бројните лажни извештаи за

Безбедносната состојба во земјава се следи, до крајот на месецот ќе биде свикан Советот за…

До крајот на месецов, според најавите на претседателот на државата, треба да биде свикан Советот за безбедност на кој ќе се разгледа безбедносната состојба во земјава по последните случувања во Израел и војната во Украина. Првите луѓе на

БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЛУЖБИ ВО ЕВРОПА АЛАРМИРААТ – Заканата од ИСИС повторно расте на високо ниво:…

Службите задолжени за заштита на Европа од исламистичките екстремисти алармираат со месеци. Во мај, холандските безбедносни служби предупредија дека терористичката закана на Исламската Држава (ИД) за Европа е зголемена. Во истиот месец,

ВО ФРАНЦИЈА ВЛАДЕЕ ТОТАЛЕН ХАОС – Нивото на безбедност подигнато на највисоко ниво,…

Версајскиот дворец денес повторно е евакуиран по закана за бомба, јавуваат француските медиуми. Според пишувањата на тамошните медиуми, во тек е итна евакуација на палатата Версај. Екипи за деминирање се на местото на настанот,

СТРАВ И ПАНИКА ВО АВСТРИЈА – Армијата излегува на улица: Властите итно го подигнаа нивото на…

Медиумите јавуваат дека поради неодамнешната ескалација на конфликтот на Блискиот Исток и терористичкиот напад во Брисел, Австрија го подигнува нивото на закана од тероризам од ниво 3 на ниво 4. Тие истакнуваат дека тоа конкретно значи

ВЛАДИМИР ПУТИН КОРИСТИ СПЕЦИЈАЛЕН ТЕЛЕФОН НАМЕСТО МОБИЛЕН – Поранешен телохранител открива…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, е многу внимателен кон технологијата и наводно има своја специјална телефонска говорница која ја носи со себе секогаш кога ќе оди во странство. Ова го тврди Глеб Каракулов, поранешен член на

ШТО СЕ СЛУЧУВА !? Зошто Си Џинпинг ненадејно ги собра сите шефови на тајните служби на Кина:…

Претседателот на Кина, Си Џинпинг, ненадејно ги повикал своите највисоки функционери за национална безбедност и им рекол да размислат за „најлошото можно“ сценарио и да се подготват за „бура“ додека владејачката Комунистичка партија ги