Активен Таг

Белгород

ВИДЕО | ГОЛЕМАТА МИСТЕРИЈА ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА РУСКИОТ АВИОН – “Дали видовте што испадна од…

Според локалните извештаи, биле забележани големи предмети како паѓаат од рускиот воен авион „Иљушин Ил-76“ непосредно пред да се урне во регионот на Белгород што граничи со Украина во средата. Популарниот канал на социјалната мрежа

УКРАИНА ЈА НАПАДНА РУСИЈА СО ‘ЗАБРАНЕТОТО ОРУЖЈЕ’ – Гувернерот на руската област…

Вјачеслав Гладков, гувернерот на руската област Белгород, објави дека во последните 24 часа, украинските сили целеле 12 населени места во оваа област, која се наоѓа на 40 километри северно од границата со Украина. Весникот The Guardian

‘КАКВО ФИЈАСКО НА ВЛАДИМИР ПУТИН!’ – Русите на ‘змејските заби’…

Утврдувањата наменети за заштита на рускиот регион Белгород од прекугранични напади се неефикасни. Овој регион е цел на чести гранатирања и напади со беспилотни летала откако започна руската инвазија на Украина. Русија, како што се

ВИДЕО | РУСКА ИНВАЗИЈА НА РУСИЈА !? Окупирани неколку села околу Белгород, луѓето во паника, голем…

Што се случува во руската област Белгород на самата граница со Украина ? Доста се зборува и пишува за тоа што се случува таму.  Имено, Руската Легија на слободата за Русија, на својот профил на социјалната мрежа Телеграм објави дека

УКРАИНА ЈА НАПАДНА РУСИЈА !? Потпаролот на Кремљ потврди: “Владимир Путин е известен за ситуацијата…

Министерството за одбрана на Русија, Федералната служба за безбедност (ФСБ) и Граничната служба доставија извештај до претседателот Владимир Путин за обидот за упад на украинските вооружени сили во регионот на Белгород, потврди денес

ВИДЕО | ШТО СЕ СЛУЧУВА !? Русите евакуираат илјадници жители од овој град: “Останете во…

Во саботата, руските власти од градот Белгород побрзаа да евакуираат илјадници жители од деловите на пограничниот град кои беа погодени од нивните воздушни сили во случаен напад претходниот ден, откако пронајдоа уште една неексплодирана

ТВРДИНАТА НА ПУТИН – Русите се подготвуваат за инвазија од Украина ?! “Поставивме…

Во рускиот регион Белгород, напредува изградбата на т.н „Засечени линии“, т.е. линијата Голема Абатис, на одбранбениот систем на фотификација составен од т.н. „Змејски заби“, кои Русите почнаа да ги градат минатата година на границата со