Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Бил Клинтон

Клинтон беше прашан што знае за вонземјаните, во дел од секундата стана сериозен и откри неколку…

"Научниците ми кажаа дека е речиси невозможно да не постои друга форма на живот во вселената освен нашата", рече Клинтон. Во емисијата на Џејмс Корден пред некој ден гостуваше поранешниот американски претседател Бил Клинтон, а при

Блинкен на Путин му посвети песна од американската поп ѕвезда: „Не ми дозволија да донесам гитара!“

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, вчера одржа говор на церемонијата на доделување дипломи на Универзитетот Џорџтаун, при што се осврна на односите меѓу САД и Русија, како и односите со рускиот претседател Владимир Путин.

СЛАВНАТА ГЛУМИЦА ОТКРИ КАКО „ПАДНАЛА“ НА КЛИНТОН: Го направи најчудесното нешто на светот

Џилијан Андерсон ќе биде во улогата на Елинор Рузвелт во претстојната серија на Шоутајм „Прва дама“, но еден друг американски претседател оставил длабок впечаток врз неа. Имено, 53-годишната актерка за време на гостувањето во емисијата

Клинтон и Буш ја посетија Украинската црква во Чикаго

Поранешните американски претседатели Бил Клинтон и Џорџ Буш ја посетија Украинската црква во Чикаго за да му изразат поддршка на украинскиот народ. Тие положија сончоглед во црквата Свети Володимир и Ола, симболично завиткани во сини и

Дали Украина ќе се откаже од членството во НАТО за да спречи воен конфликт со Русија и како…

Сите напори на Украина да се приклучи на НАТО досега пропаднаа, а Германија е главен виновник за тоа поради тоа што одигра значајна улога во овој процес - затоа што Русија не треба да биде провоцирана никогаш. Украинскиот амбасадор во

Дали Максвел ќе пропее? „Мадамот“ на Епштајн би можела да обвини неколку познати лица, а веќе…

Ја нарекоа „Мадамот на Епштајн“. Гислејн Максвел со години е соработник на еден од најпознатите сексуални предатори во светот, а сега е осуден за трговија за сексуални цели и голем број други обвиненија. Прашање е дали таа ќе „пропее“ и ќе