Активен Таг

бомба

ФОТО | МЛАД ЧОВЕК СО БОМБА СЕ РАЗНЕЛ НА КЛУПА ВО ЧАЧАК – Страшна трагедија во Србија:…

Во утринските часови (нешто по 8 часот) на железничката станица во Чачак, Србија, се случи трагедија. Жителите на овој српски град ги вознемирило силна експлозија од бомба. Млад човек се разнел со бомба на клупа пред железничката

ПКК ПРЕЗЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА БОМБАШКИОТ НАПАД ВО ТУРЦИЈА – “Бесмртната бригада изврши чин на…

Работничката партија на Курдистан (ПКК) ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад што се случи утринава во Анкара, недалеку од зградата на Министерството за внатрешни работи на Турција. „Група поврзана со нашата бесмртна бригада

МАСАКАР ВО ПАКИСТАН – Бомбаш самоубиец активирал експлозив на верски собир: Најмалку 52 лица…

Најмалку 52 лица загинаа, а повеќе од 50 се повредени во експлозија на бомба на верски собир во пакистанската југозападна провинција Белучистан, соопшти полицијата, додавајќи дека најверојатно станува збор за самоубиствен напад,

СЛУЧАЈНА ИЛИ НАМЕРНА ГРЕШКА !? Каков ‘гаф’ на Пентагон! За прв пат објавени фотографии…

За прв пат беа објавени фотографии од бомба на американското воено воздухопловство дизајнирана да ги уништи подземните бункери, а истото можеби се создава помош на богат ураниум. На 2. мај, американската војска објави ретки снимки од

Драмата во соседството продолжува – нови дојави за бомби низ училиштата во Србија: Учениците…

Денес, седум основни училишта на територијата на Нови Сад, Србија, добиле анонимни дојави за поставени бомби во тие образовни институции, објавуваат соседните медиуми. Во утринските часови, како што пишуваат српските медиуми имало