Активен Таг

Борнмаут

Го победија Јунајтед со 7-0 а денес изгубија од Борнмаут! Промашениот пенал на Салах му донесе пораз…

Во првиот натпревар од 27. коло на англискиот фудбалски шампионат, Бурнемаут на домашен терен изненадувачки го победи Ливерпул со резлутат од 1-0. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Билинг во 28. минута по одличното