Активен Таг

Брус Вилис

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА СЛАВНИОТ АКТЕР – Брус Вилис го слави 68. роденден, неговата сопруга објави…

Сопругата на познатиот холивудски актер Брус Вилис објави емотивно видео по повод 68-от роденден на актерот. Во видеото кое го објави на социјалните мрежи, Ема Хеминг откри како плачела штом се разбудила и дека и било „скршено срцето“

Бурс Вилис за прв пат забележан во јавноста по откривањето на неговата болест! Холивудската легенда…

Славниот актер Брус Вилис е забележан во Санта Моника, Калифорнија како ужива во прошетка со пријателите. Откако му беше дијагностицирана болеста, тој не често ја напушта својата вила и времето го поминува дома со семејството и