Активен Таг

Вадим Красноселски

Русите тврдат дека спречиле атентат на лидерот на Придњестровје: “СБУ стои зад се, знаеме како сакаа…

Руската државна медиумска агенција ТАСС објави дека безбедносните служби во самопрогласениот молдавски регион Придњестровје тврдат дека спречиле обид за атентат врз меѓународно непризнатиот лидер Вадим Красноселски. Обиди за атентат на