Активен Таг

Винисиус Жуниор

Најдобриот фудбалер на ‘кралскиот клуб’ со остри критики кон судиите: “Кога ме…

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор ја критикуваше арбитражата во шампионатот на Шпанија. Бразилецот смета дека не е заштитен од грубите стартови врз него, напротив се пожали дека судиите него веднаш го санкционираат за