Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

голман

Јувентус без Шчесни три недели

Војчех Шесни ќе пропушти околу три седмици поради повреда на бутниот мускул. Голманот на Јувентус се чувствуваше непријатно на пријателскиот натпревар со Атлетико (0:4) на крајот од првото полувреме и беше заменет на паузата.

Лено во Фулам

Новиот член на Премиер лигата, Фулам, го ангажираше германскиот репрезентативен голман Бернд Лено (30), потпишувајќи со него тригодишен договор. Лено доаѓа во лондонски Фулам од градскиот ривал Арсенал. Според британските

Ортега нов голман на Манчестер сити

Стефан Ортега, досегашниот голман на бундеслигашот Арминија Билефилд е нов член на англискиот шампион Манчестер сити. Ортега доаѓа во Сити без обесштетување и ќе му биде резерва на Бразилецот Едерсон. – Доаѓањето во толку добра екипа

Ноер останува во Баерн Минхен до 2024 година. Оливер Кан: „Мануел Ноер е најдобриот голман во…

Капитенот на Баерн Минхен, 36-годишниот голман Мануел Ноер, го продолжи договорот со германскиот фудбалски гигант до лето 2024 година. Ноер дојде во Баерн во 2011 година од Шалке и во изминатите 11 сезони со клубот од Минхен освои

УЖАС ШТО ЈА ПОТРЕСЕ БАЛКАНСКАТА СПОРТСКА ЈАВНОСТ: Голманот на Црвена Ѕвезда ЅВЕРСКИ претепан! (ФОТО)

Страшната вест ја запрепасти спортската јавност на Балканот! Младиот голман на Црвена звезда и на српската репрезентација, Стефан Маринковиќ (17), беше брутално претепан на роденденска забава во ресторан во Белград ноќта меѓу 3 и 4