Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Грант Шапс

РУСКИТЕ ТАЈКУНИ ОСТАНАА БЕЗ СКАПИТЕ ИГРАЧКИ – Санкциите не допираат до Владимир Путин а уште…

Од раскошни јахти и палати до приватни авиони и уметнички дела, супербогатите Руси под товарот на западните санкции се лишени од своите луксузни играчки. Конфискацијата на имотот несомнено тешко паѓа на олигарсите кои се сметаат за