Активен Таг

Данска

Дали Украина конечно ќе го добие тоа што го бара со месеци од Западот !? По Послка и друга членка на…

„Западните земји разговараат дали да испратат борбени авиони во Украина“, изјави во четвртокот премиерката на Данска, Мете Фредериксен за тамошните медиуми. „Ова е нешто за што разговараме во групата сојузнички земји, тоа го сака

СРБИЈА ВО ШОК – Двајца млади Срби брутално убиени во Данска: Едниот прободен во срце, а на…

Двајца млади Срби се убиени во понеделникот во Копенхаген кога од засега непознати причини биле нападнати од група млади мажи, објавија данските медиуми. Петар Стешевиќ (17 г.), млад човек по потекло од Црна Гора, бил прободен со нож во