Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Делина Ибрахимај

Македонија од утре ќе извезува сончогледово масло во Албанија!

Албанската министерка за финансии, Делина Ибрахимај на заедничката прес-конференција со македонскиот министер Крешник Бектеши изјави дека од утре почнува увозот на сончогледово масло од Северна Македонија, кое претходно главно се