Активен Таг

Доњецк

ВИДЕО | Киев со песна испрати порака до Москва – тотален хаос во Кремљ: Владимир Путин не знае…

Значителна ескалација на борбите е забележана во текот на ноќта во понеделникот во Доњецк и Запорожје, украинските области низ кои минува линијата на фронтот, но утрото немало официјална потврда дека конечно започнала големата и долго

“ИЛЈАДНИЦИ РУСКИ ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА!“ – Москва плаќа голема човечка цена во нападот врз Бахмут

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека до 210 украински војници биле убиени во поширока област на Доњецкиот фронт. Министерството за одбрана на Украина во саботата објави дека нивните сили одбиле „повеќе од 100 непријателски