Активен Таг

ДУИ

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

Изет Меџити кој ја претставува таканаречената „огнена група“ на ДУИ, денеска изјави дека тој како претседател на чаирскиот огранок на партијата не е поканет на вечерашниот митинг во салата „Шабан Трстена“. Меџити, кој заедно со

Изет Меџити најавува – “Огнената група“ со онлајн петиција ќе бара разрешување на министрите…

Со петиција на интернет „Огнената група“ на ДУИ вели дека ќе почне обид за разрешување на Артан Груби и на владини министри. Ова вчера го најави претставникот на групата Изет Меџити  по собирот со граѓани за кој кажа дека покажува огромна

ДУИ го поздравува одобрувањето на договорот за изградба на Коридорите 8 и 10Д од Владата

Демократската унија за интеграција (ДУИ) го поздравува одобрувањето на договорот за изградба на Коридорот 8 и 10Д од страна на Владата на Република Северна Македонија и воедно му честита на Комитетот за преговори за изградба на Коридорот 8