Активен Таг

Евгениј Пригожин

“ДЕСНАТА РАКА“ НА ВЛАДИМИР ПУТИН ГО НАРЕДИЛ УБИСТВОТО НА ЕВГЕНИЈ ПРИГОЖИН !? Планот за ликвидација…

Николај Патрушев, секретарот на Советот за безбедност на Русија, стои зад убиството на основачот на групата Вагнер, Евгениј Пригожин, пишува весникот The Wall Street Journal, повикувајќи се на тврдењата на претставници на западните

Владимир Путин за прв пат зборуваше за смртта на лидерот на Вагнер: “Во телата на убиените во…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, даде неколку интересни коментари за авионската несреќа во која загина водачот на платениците на групата Вагнер, Евгениј Пригожин. На форумот во Сочи, Русија, Владимир Путин изјави дека во телата

ФОТО | 40 ДЕНА ОД СМРТТА НА ЕВГЕНИЈ ПРИГОЖИН – Мајката и синот положија цвеќе на гробот, а…

Низ Русија се собираат луѓе за да му оддадат почит на лидерот на паравоената група Вагнер, Евгениј Пригожин, кој загина во авионска несреќа пред 40 дена. Мајката Виолета Пригожина и синот Павел денеска положија цвеќе на неговиот гроб. 

ВДОВИЦАТА НА ЕВГЕНИЈ ПРИГОЖИН ГО ПРОМЕНИ ИНДЕТИТЕТОТ – Повеќе не го носи презимето на…

Вдовицата на Евгениј Пригожин, поранешниот лидер на групата Вагнер, кој загина во сомнителна авионска несреќа минатиот месец, официјално го смени презимето. Системот SPARK забележа дека Љубов Пригожина сега се вика Љубов

НОВА ГРУПА ПЛАТЕНИЦИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ВЛАДИМИР ПУТИН – Тие се покрвави и од борците на…

Диверзантско-јуришната извидувачка група Русич, единица борци поврзана со групата Вагнер, која доби дополнителни санкции од Запад за борбите во регионот Харков во Украина, неодамна објави застрашувачко предупредување на социјалната мрежа

ЕДИ РАМА ВО УЛОГА НА СТЕНД АП КОМИЧАР – Премиерот на Албанија кажа виц за Владимир Путин и…

На неодамна одржаниот форум кој се одржа во Блед, премиерот на Албанија, Еди Рама го привлече вниманието на светските медиуми со шегата што ја кажа. На Стратешкиот форум во Блед, Словенија, тој кажа шега за рускиот претседател Владимир

Искусен генерал на ФСБ открива каква ќе биде судбината на групата Вагнер: “И по смртта на Евгениј…

„По смртта на Евгениј Пригожин, основачот на групата Вагнер, оваа структура ќе остане, можеби под друго име, и ќе продолжи да дејствува во интерес на Русија“, изјави пензионираниот генерал на Федералната служба за безбедност (ФСБ),

ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА – Реакцијата на Владимир Путин за смртта на Евгениј Пригожин открива…

Пред осум години, претседателот на Русија, Владимир Путин, го нарече срам убиството на опозицискиот лидер Борис Немцов. „Најсериозно внимание треба да се посвети на криминалите од висок профил, вклучително и оние со политички мотиви. 

‘БОМБА’ ОД МОСКВА – “Падот на авионот на Евгениј Пригожин можеби е намерно…

Кремљ во средата објави дека истрагата за авионската несреќа во која загина првиот човек на платеничката група Вагнер, Евгениј Пригожин, ја вклучува можноста дека несреќата била намерно предизвикана, а ова воедно е и прво недвосмислено

ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР ИЛИ ВИСТИНА !? Познат експерт од Русија е убеден дека Евгениј Пригожин е жив:…

Поранешниот лидер на руската платеничка група Вагнер, Евгениј Пригожин, можеби всушност не е мртов одосно тој наводно е сè уште жив и ја заговара односно подготвува смртта на претседателот на Русија, Владимир Путин, пишува Daily Star.