Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

ЕВРОПОЛ

Извршната директорка на ЕВРОПОЛ со онаа „старата разузнавачка“: „СЛЕДЕТЕ ЈА ТРАГАТА НА ПАРИТЕ!“

Македонската полиција е веќе на високо ниво во соработката со ЕВРОПОЛ. Сега треба да се утврдат следните чекори и да се следат парите на криминалните организации, е пораката што ја упати во интервјуто за МИА извршната директорка на

Уапсени „банкари“ кои створиле „систем во сенка“, на криминалците им „испрале“ милиони евра! (ВИДЕО)

Со поддршка на Центарот за финансиски и економски криминал при Европол, шпанската и германската полиција разбија криминален синџир за перење пари, кој водел паралелен банкарски систем за криминалците. Три лица беа уапсени како

Директорот на БЈБ, Тасевски, оствари средба со извршниот директор на ЕВРОПОЛ, Катрин Де Бол!

Директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Сашо Тасевски денеска во пресрет на Регионалната конференција на директори на полициски служби на тема „Борба против организиран криминал: предизвици и поддршка“, што од утре ќе се