Активен Таг

Карлос Ривера

“ВИСТИНСКИ МАЈСТОР, СЕКОЈА ЧЕСТ!“ – Фудбалерот постигна ‘еврогол’ од речиси…

Често гледаме вистинска фудбалска мајсторија во најсилните лиги во светот, но често се случува фудбалер од клуб од „пониска класа“ да направи магија која го воодушевува целиот свет. Таква ситуација сега ни доаѓа од Костарика, а