Активен Таг

локално

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје

Во Скопје утре од 08:30 часот ќе има изменет сообраќаен режим поради одбележувањето на 80-годишнината од Холокаустот на македонските Евреи.  Од Министерството за внатрешни работи информираат дека Единицата за безбедност на патниот

КОСТОВСКИ НАЈАВУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА – Градоначалникот на Бутел ги отфрла обвинувањата од…

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски ги отфрла обвинувањата на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во врска со проектот за изградба на булеварот „Боца Иванова“ и обвинува дека таа, а не тој, прави политиканство.

Арсовска: “Завршени голем дел од експропријациите во Аеродром, на крај проектната документација за…

Завршени се голем дел од експропријациите во Аеродром, на крај е проектната документација за улицата „Цветан Димов“ во Чаир. Ова меѓу другото, го истакна градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска,  одговарајќи на новинарски прашања