Активен Таг

Лука Блек

“ПЕСНАТА Е ОГРАДНА“ – Аца Лукас без влакна на јазикот за овогодинешниот претставник на Србија…

Српскиот пејач Аца Лукас во пресрет на 8. март настапи во Белград, а по тој повод го коментираше овогодинешниот избор за „Песна на Евровизија“ кај нашиот северен сосед за тамошните медиуми и откри дали му се допаѓа песната на претставникот