Активен Таг

МВС

УНГАРИЈА ОДИ КОН ОСВОЈУВАЊЕ НА ВСЕЛЕНАТА – Владата на Виктор Орбан по неколку децении го…

Владата на Унгарија, како дел од својата стратегија за вселенска индустрија, неодамна одлучи да испрати астронаут на Меѓународната вселенска станица (МВС), чија мисија од 30 дена ќе опфати тестирање на различна опрема и спроведување научни

“МОСКВА, ИМАМЕ ПРОБЛЕМ!“ – НАСА изгубила контакт со Меѓународната вселенска станица, па морала…

Поради губење на електрична енергија во зградата на НАСА во Хјустон, во вторникот накратко била прекината комуникациската врска со Меѓународната вселенска станица (МВС), поради што вселенската агенција за прв пат морала да се потпре на

Русија се пофали дека го декласирала Холивуд и Том Круз: “Направивме нешто што никој никогаш не го…

Познатата руска актерка Јулија Пересилд лебди во Меѓународната вселенска станица (МВС) додека се обидува да му помогне и да оперира врвен астронаут, а сето тоа има поглед на планетата Земја. Ова е сцена од трејлерот за филмот „Предизвик“,